České sklo je ve světě užitého umění pojmem už stovky let. Zabývat se jím pouze jako kulturním dědictvím by však bylo málo.
České sklářství navazuje na dávnou slávu způsobem, který dokazuje, že historie stále trvá a pokračuje ve velmi živých podobách. Technologie vyvinuté nebo výrazně zdokonalené místními skláři a sklářskými výtvarníky jsou dodnes využívané po celém světě. Je paradoxem, že u některých českých sklářských firem jde až 95 procent produkce na export, jako bychom si my sami neuvědomovali, jaký poklad doma máme.
Přinášíme kompletní videozáznam odborné diskuze věnované tématu českého skla, která se z v rámci cyklu Art Match konala v únoru letošního roku ve velkolepých prostorách Flagship Storu Preciosy.
Zdroj: www.bohemianheritage.cz
Tradiční přístupy
V únoru letošního roku se v reprezentativním prostředí pražského Flagship Store Preciosa konala debata zabývající se budoucností českého skla. Pořádal ji nadační fond Bohemian Heritage Fund zaměřený na podporu a rozvoj českého kulturního dědictví zacílený na umělecké projekty zviditělňující Českou republiku v zahraničí.
Mezi diskutujícími byli provozovatelé galerií reprezentujících současné umělecké sklo, vedoucí oddělení skla a keramiky UPM Milan Hlaveš, výtvarník Zdeněk Lhotský i zástupci a provozovatelé skláren Bomma nebo Preciosa. Všichni diskutující se na základě svých znalostí a zkušeností shodli na tom, že...
Více se dočtete v tištěné verzi časopisu Moderní byt, která právě vychází.
Předplaťte si Moderní byt a neunikne vám žádná novinka ze světa designu, showroomů a návštěv zajímavých interiérů.
ZVÝHODNĚNÁ OBJEDNÁVKA PŘEDPLATNÉHO