Nesnesitelná bolest zad a nálada pod psa. Kdo by to důvěrně neznal? Viníkem je přitom hlavně práce vsedě. Problémům se zády je nutné se rázně postavit – a to doslova. Prostě pracujte vestoje!
Bolesti zad a pohybového aparátu dnes trápí téměř 90 % dospělé populace. Při dlouhodobém sezení dříve či později dochází k deformacím pohybového aparátu, ale také k potížím s dýcháním a krevním oběhem apod. O bolestech hlavy, špatné náladě a přibývání na váze ani nemluvě. Přitom by stačilo u práce prostě stát.
Práce vestoje uleví zádům a posílí svaly. A kila jdou dolů!
Stačí zkusit pracovat vestoje jen pár hodin denně, a výsledek většina z nás pocítí už za pár dní. Bolesti zad postupně mizí, ztuhlost krku je tatam, lépe se nám dýchá a zlepšuje se nálada. Při dlouhodobějším stání navíc nebudou mít šanci ani bronchitida nebo hemoroidy, jinak typické neduhy vzniklé soustavným sezením. A zvláště dámy potěší fakt, že díky stání se již během obyčejné každodenní práce spálí také spousta kalorií. Prací ve stoje tedy ulevíte svému tělu i duši, a navíc zapracujete na své figuře!
„Výškově nastavitelný stůl se snadným ovládáním vám vydrží dlouhá léta, pokud ovšem vyberete kvalitní výrobek. Můžete si jej nechat poslat z Německa či skandinávských zemí, kde mají výškově nastavitelné stoly velkou tradici. A jsou jimi běžně vybaveny celé společnosti se stovkami zaměstnanců, včetně kanceláří nejvyššího vedení, které při práci také stojí,“ přibližuje situaci Martin Kříž, český výrobce výškově nastavitelných stolů Sit2stand a průkopník zdravé práce vestoje.
V České republice mají o stoly zájem hlavně živnostníci, designéři a zaměstnavatelé, kteří chtějí snížit náklady na nemocné zaměstnance, léčící si neduhy se zády. Práci ve stoje ale Kříž doporučuje úplně každému, bez ohledu na profesi: „Dnešní výškově nastavitelné stoly umožňují pracovat vestoje nejen v kancelářích, ale také v laboratořích, dílnách a ateliérech, tedy tam, kde to až donedávna nebylo možné. Činnosti, při kterých si lidé dříve či později začali ničit záda, jako práce na počítači, psaní, rýsování či kreslení, lze dnes vykonávat bez negativních dopadů na vlastní zdraví.“
(komerční sdělení)